Recept na brokolici s mrkví

Mísa z mrkvové brokolice s praženicí může připravit úžasnou zdravou večeři nebo rychlé občerstvení. Se zeleninovým základem vytvoříme skvělé občerstvení s vynikajícími vlastnostmi, abychom se o sebe postarali a užili si ho naplno.

Brokolice s mrkví je jednou z těch zdravých rychlých večeří, které jsou ideální pro vychutnání některých neuvěřitelných ingrediencí. Brokolice je jednou z těch druhů zeleniny, kterou musíme začlenit do našeho týdenního menu. Hledání receptů, které se nám líbí, je experimentování s takovými hranolky. Kombinace brokolice s mrkví je jednoduchá, ale velmi zvláštní, jak příchutě, tak textury dodají barvě a životu nejúplnější pokrm. Tuto soté můžeme podávat jako jedno jídlo nebo ji doplnit grilovanými kuřecími prsíčky. Tyto ingredience vytvoří zeleninový recept se vším, co potřebujete k úspěchu, pokud budete postupovat podle jednoduchých kroků.

Složení:

3 mrkev
½ brokolice
Pár kapek sójové omáčky
1 lžíce jablečného džusu
1 lžíce opečeného sezamového oleje
Pečená sezamová semínka
Olivový olej
Sůl

Jak připravit smaženou brokolici a mrkev:

Nejdůležitějším krokem v tomto receptu je mít potřebné ingredience připravené k úspěchu. Použijeme surovinu, která je schopna vylepšit ty příchutě, které se budou navzájem doplňovat.
Vybereme dobrou brokolici a nakrájíme ji na květiny stejné velikosti. Čím menší jsou, tím dříve uvaří. To, co z tohoto procesu zbylo, můžeme dokonale využít. Jednoduše to nakrájíme na kousky a vaříme, abychom vytvořili lahodný krém.
Brokolici dáme k varu s vodou a solí. Budeme to vařit asi 3 minuty, chceme, aby ztratilo tu počáteční tuhost, ale ne vařit úplně, abychom to zvládli soté.
Brokolici scedíme a dáme do studené vody. Tímto způsobem nakrájíme vaření a dosáhneme toho, aby udržel intenzivní zelenou barvu, která je nejpotřebnější pro tento typ pokrmů, ve kterých je nesporným protagonistou.
Mrkev oloupeme a nakrájíme na stejně velké proužky. Můžeme použít mandolínu, aby byly stejné.
Na pánvi s trochou oleje dáme mrkev restovat. Bude to trvat několik minut, než začne být něžné. V té době přidáme sůl.
Abychom tomu dodali orientální nádech, přidáme sójovou omáčku a trochu jablečného džusu. Vytvoří velmi zajímavou sladkou až slanou chuť.
Přidejte opečený sezamový olej a brokolici, aby byly všechny ingredience dobře promíchány.
Podáváme horké s trochou sezamových semen nahoře, výsledkem bude jednoduché restování těch nejzdravějších.